Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Викладачі Чигиринець Олена Едуардівна Чигиринець Олена Едуардівна

Чигиринець Олена Едуардівна

Доктор технічних наук, професор Завідувач кафедри фізичної хімії НТУУ "КПІ"

 

Чигиринець Олена Едуардівна

 

Чигиринець Олена

Едуардівна

 Доктор технічних наук, професор

 Завідувач кафедри фізичної хімії НТУУ "КПІ"

 

У 1980 р. закінчила середню школу,  а в 1985 р.  - з відзнакою теплофізичний факультет Дніпропетровського металургійного інституту (зараз Національна металургійна академія України, НМетАУ) за спеціальністю  «Фізико-хімічні дослідження металургійних процесів», спеціалізація «Захист металів від корозії». Закінчила у 1990 році – аспірантуру, а у 2004 році - докторантуру при кафедрі покриттів, композиційних матеріалів та захисту металів (ПМ і ЗМ) Національної металургійної академії України. У 1991 році отримала науковий ступінь кандидата, а у 2007 році  - доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.14 -„Хімічний опір матеріалів та захист від корозії ”.

Основна науково-педагогічна діяльність пов’язана з роботою в Національній металургійній академії України. Після закінчення аспірантури в період з 1990 по 1993 рр. працювала науковим співробітником і завідуючим (1992-1993 рр.) галузевої науково-дослідної лабораторії захисту металів від корозії  при кафедрі порошкової металургії і захисту металів (зараз кафедра покриттів, композиційних матеріалів та захисту металів ). Подальша робота в НМетАУ пов’язана з викладацькою діяльністю на посаді асистента (1993-1999 рр.), доцента (1999-2001, 2004-2007 рр.) та професора (з 2007р. по 2010) кафедри покриттів, композиційних матеріалів та захисту металів.  З вересня 2010 р працює завідувачем кафедри фізичної хімії Національного технічного університету України.  Отримала вчені звання доцента (2001р.) та професора (2008р.).

Є членом Наукової ради Міністерства освіти і науки України за фаховим напрямом  „Хімія”.

Займається підготовкою наукових кадрів. Підготовлений 1 кандидат технічних наук (2007 р.).

Протягом останніх років займалася керівництвом студентських науково-дослідних робіт, які отримали нагороди  (понад 20) на  різних конкурсах:

·        Всеукраїнському конкурсі студентських науково-дослідних робіт з природничих наук за напрямком „Металургія”;

·         Всеукраїнському конкурсі випускних магістерських робіт за напрямком „Металургія”, м. Дніпропетровськ;

·        Всеросійському конкурсі дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій в області „Металургія” (МІСІС, м Москва) ;

·        Щорічному конкурсі «Творчість, інтелект, успіх», Дніпропетровськ.

Нагороджена грамотою Міністерства освіти та науки України (2008р.) за  успішне керівництво студентськими науково-дослідними роботами.

Публікації: більше 150 наукових публікацій,  7 патентів, 4 авторських свідоцтва.

Загальні наукові інтереси: захист металів від корозії, фізико-хімічні процеси на поверхні металу, теоретична і технічна електрохімія.


 

Дії